27 niedziela zwykła – 8 października 2017 r.

1. Dzisiaj o godz. 13,00 msza św. w intencji ks. Infułata Stanisława Grada i zakończenie organizowanej przez Fundację Edukator 6 rocznicy śmierci poprzedniego proboszcza.

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17,15 (w piątki o 16,15 a w soboty o godz. 8,00). Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

1. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

1. Zapraszamy do udziału w kursie ALFA w naszej parafii. Jest to kurs ewangelizacyjny, cieszący się dużą popularnością w Polsce i na całym świecie. Kurs ALFa jest otwartą dla każdego szansą poznania lub pogłębienia wiary. Jest to cykl 10 spotkań prezentujących wiarę chrześcijańską w sposób przystępny i nie wywierający presji. Na pierwszym niezobowiązującym spotkaniu będzie można spotkać się z osobami, które ten kurs ukończyły i dowiedzieć się jak zmienił ich życie.

Dla osób z mocną wiarą kurs będzie okazją do podzielenia się z innymi swoją relacją z Bogiem. Pomoże zrozumieć postawę osób, które szukają Jezusa ale jeszcze Go nie odnalazły. Zaprośmy znajomego, męża, syna…  i przyjdźmy wspólnie na pierwsze spotkanie. Będzie to okazja do doświadczenia żywego Kościoła oraz nasz mały wkład w wypełnienie hasła „Idźcie i głoście”. Kurs jest bezpłatny i rozpoczyna się 14 października o 17.00 w Auli Piusa X.

1. Zachęcamy do nabywania, przed kościołem, prasy katolickiej. Są jeszcze do nabycia Kalendarze Rolników.

1. Modlitwom naszym polecają się nasi parafianie, którzy odeszli do wieczności w minionym tygodniu…