II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2. Pomogą nam w tym rekolekcje adwentowe, które dzisiaj rozpoczynamy. Poprowadzi je Ks. Bp Antoni Długosz z Częstochowy. Program jest następujący:
Niedziela 10 .12. 2017 r.
Na wszystkich mszach św. nauka dla dorosłych, jedynie o 11,30 kazanie dla dzieci.
Poniedziałek , wtorek i środa 11-13.12. 2017 r.
9,00 – msza św. z nauką dla dorosłych
17,00 – nauka dla dzieci
18,00 – msza św. z nauką dla dorosłych
Spotkanie dla młodzieży w poniedziałek o godz. 19,15
Spowiedź we wtorek od godz. 8,30 – 10,30; od 16,00 – 19,30

3. Dzisiaj w naszym Sanktuarium odbędzie się koncert organowy.
Organizator Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Maz.
Współorganizator Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Maz.
Grać będzie Michał Dąbrowski.
• Michał Dąbrowski ukończył studia na Wydziale Wychowania Muzycznego i na Wydziale Instrumentalnym (klasa organów prof. Józefa Serafina) w PWSM w Warszawie. Uczestniczył w międzynarodowych konkursach organowych w Chartres i Pradze.
• Od 1979 roku kieruje Chórem Akademickim SGGW, a od 1983 r. pełni równolegle obowiązki organisty Kościoła św. Krzyża w Warszawie, skąd w każdą niedzielę Polskie Radio transmituje Mszę świętą.
• Koncertuje w kraju i za granicą (Czechy, Grecja, Francja, Niemcy, Słowacja, Włochy, Rosja, Dania). Jako dyrygent i organista dokonał nagrań płytowych, radiowych, telewizyjnych i filmowych.
Programie Koncertu utwory:
J.S. Bacha M. Surzyńskiego F. Nowowiejskiego i Jehana Alaina.

4. Fundacja Educator organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Italii w nadmorskiej miejscowości Gatteo a Mare w dniach 12-23 sierpnia 2018r. oraz wyjazd seniorów również do Italii w dniach 7-16 września 2018r. Przewidywany koszt obu wyjazdów wynosi 400 euro i 500 zł.(konieczność wpłaty zaliczki w kwocie 50 euro w dniu zapisu). Szczegółowe informacje i zapisy w biurze Fundacji – Katolickie Przedszkole ‘’Antoś’’ oraz pod numerem telefonu 602 335 691.

5. Roznoszone są w parafii pobłogosławione opłatki wigilijne, a ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na spłatę części ogrodzenia, na dalsze prace przy kościele i na ogrzewanie kościoła.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16,00 msza św. w intencji jubilatów.

7. Zachęcamy do kupowania i lektury tygodników katolickich, które można nabyć przed kościołem. W kruchcie kościoła można nabyć świece wigilijne a także opłatki.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: … Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…