28 niedziela zwykła – 15 października 2017 r.

1. Dzisiaj wyjątkowo o godz. 17,00 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe zakończone procesją fatimską. Po niej o godz. 18,00 rozpocznie się msza św. z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie.

2. W niedziele po mszy św. o godz. 9,00, trwa katecheza przedmałżeńska w salce parafialnej. Zapraszamy zainteresowanych.

3. Dzisiaj o godz. 16 msza św. w intencji październikowych jubilatów. Zapraszamy!

4. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

5. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 17,15 (w piątki o 16,15, w soboty o 8,00 – celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. Dzieci i młodzież zapraszamy we wtorki i czwartki na 17,15.

6. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmijmy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

7. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

8. Zachęcamy do nabywania, przed kościołem, prasy katolickiej. Są jeszcze do nabycia Kalendarze Rolników.

9. Przyjmujemy na wypominki – modlitwy za zmarłych. Można je składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.