23paź/14
zdj1

Rok Jubileuszowy naszej parafii

23 października 2014 roku, mszą św. o godz. 18,00, pod przewodnictwem ks. bp Ireneusza Pękalskiego, rozpoczynamy Rok Jubileuszowy naszej parafii z racji 150-lecia poświęcenia naszego kościoła pod wezwaniem św. Antoniego w Tomaszowie Maz. Obchody zakończymy uroczystością odpustową 13 czerwca 2015 roku. Podczas tego okresu odbędą się wystawy, konferencje, sympozjum historyczne, zakończone nową publikacją poświęconą historii naszego kościoła i parafii. O szczegółach tych wydarzeń będziemy informować na bieżąco. Historię naszego kościoła można znaleźć na stronie naszej parafii pod hasłem  historia  w zakładce parafia.

Podczas mszy inaugurującej obchody jubileuszu zostały wręczone, przez ks. Biskupa, nominacje do Rady Ekonomicznej i Rady Duszpasterskiej w naszej Parafii.

05maj/13

VI niedziela wielkanocna – 5 maja 2013 r.

1. Dzisiaj o godz. 16,00 msza św. w kościele dla: III zakonu św. Franciszka, kół różańcowych i bractwa eucharystycznego.
  2. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godzinie 17,30 ( w tym tygodniu także w piątek Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!
  3. W środę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i patrona naszej Parafii. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Wszystkich Parafian zapraszam na uroczystą Eucharystię odpustową z procesją o godz. 18,00, której przewodniczyć będzie ks. płk Piotr Majka. Poranne msze św. w tym dniu o godz.: 6,30; 7,00; 7,30 i 9,00 z kazaniem.
  4. W środę bardzo serdecznie zapraszamy młodzież na Spotkanie Młodych „Szlachta się Zbawi” na godz. 19,00 do salki.
  5. W czwartek o godz. 16,00 – próba dla kandydatów do bierzmowania, a o 16.30 – spowiedź dla nich. W piątek 10 maja o godz. 18.00ks. bp. Ireneusz Pękalski udzieli sakramentu bierzmowania  młodzieży z naszej parafii.
  6. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka. Sięgnijmy po teksty wzbogacające naszą wiarę.
14kwi/13

III niedziela wielkanocna 14 kwietnia 2013 r.

1.Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenianimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

2.Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do tych wiernych, którzysposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na budowaniu i pogłębianiu naszej wiary, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii!? Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże.

3.Dzisiaj 0 godz. 15,30 – próba śpiewu a 16,00 msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych.

4.Zapraszam na kolejne Spotkanie Młodych „Szlachta się zbawi” w środę 17 kwietnia 2013 na godz. 19 (salka). Tym razem odbędą się warsztaty plastyczne ozdabiania przedmiotów techniką decupage (dekupaż). Zapraszam ks. Tomasz.

5.Próba dla bierzmowanych odbędzie się w czwartek 18 kwietnia 2013 o godz. 18.30.

6.W przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 16,00 zapraszamy małżonków, którzy obchodzą w kwietniu rocznicę ślubu. Prosimy o zgłaszanie imion i nazwiska w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

7.Z racji nawiedzenia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej ofiarę na kościół złożyli wierni z ul. Oskara Lange 16 – 170 zł.; Oskara Lange 18 – 90 zł.; ul. Granicznej240 zł.; ul. Sikorskiego 2 m. 38 – 100 zł.; ul.św. Antoniego 70,84,90 – 50,zł.; ul.św. Antoniego 93 – 900 zł.; dzielnica Brzóstówka – 1170 zł. Msza św. dziękczynna za wszystkich, którzy przyjmowali Obraz, z miejsc wymienionych wyżej będzie odprawiona…………

8.Zapraszamy do kupna i lektury prasy katolickiej