Wieczór Uwielbienia

„Zrzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma” – Ps 55, 23 Zapraszamy na comiesięczny wieczór uwielbienia do sanktuarium św. Antoniego w Tomaszowie Maz. 13 kwietnia 2018 r., modlitwie poprowadzi razem z nami ks. Marcin Gierach. Serdecznie zapraszam Poświęć choć 10 min na spotkanie z Panem.

Michał finalistą etapu ogólnopolskiego Olimpiady Teologii Katolickiej

W dniach 5-7 kwietnia 2018r. w ośrodku konferencyjno rekolekcyjnym w Porszewicach k. Łodzi rozpoczął się III ogólnopolski etap XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, organizowany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie W tym roku współorganizatorem była Archidiecezja Łódzka. Do Porszewic na finał OTK przyjechało 123 finalistów etapu diecezjalnego z 41 diecezji wraz z ze swoimi katechetami.… Read More »

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa – 25 marca 2018 r. 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżyjmy go jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii. 2. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana… Read More »

Kolejny sukces Michała Osowskiego

6 marca 2018 roku w Łodzi odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego konkursu tematycznego dla uczniów gimnazjów „Papież Słowianin”. Konkurs wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II organizowany jest przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. O patronat nad IX edycją Konkursu, zostali poproszeni Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Arcybiskup Metropolita Łódzki,… Read More »

Podziękowanie dla wolontariuszy Caritas

W piątek i sobotę, 9 i 10 marca 2018 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej zorganizowała kolejną, czternastą, zbiórkę żywności w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się żywnością, kierownikom i pracownikom sklepów za życzliwą gościnę i armii wolontariuszy Caritas za ciężką pracę. To DZIĘKI WAM głodnych na Wielkanoc będzie na pewno… Read More »

Nasz parafianin najlepszy w województwie

W dniu 7 marca 2018r. w kurii łódzkiej miał miejsce etap diecezjalny(wojewódzki) XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej organizowany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Z etapu szkolnego, który odbył się w całym kraju w listopadzie, spośród setek uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych olimpiady, do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 40 osób. Ich zadaniem było odpowiedzenie na… Read More »