10Lut/16
wielki_post

WIELKI POST

Codzienność przynosi nam wiele trudów, kłopotów i wyrzeczeń. Po co więc jeszcze specjalny czas w liturgicznym kalendarzu Kościoła, przeznaczony na post i umartwienie? Po co praktykować wyrzeczenie i więcej niż zwykle się modlić? Po co odprawiać rekolekcje i dzielić się swymi dobrami z innymi? Życie upływa nam i tak w klimacie zapracowania, szybkich zmian, do których dostosowujemy się z trudem, aby nadążyć za tzw. postępem. Stajemy się też odbiorcami często agresywnej reklamy, proponującej nam byle co do kupienia; lub kupienie czegoś, na co nas nie stać. Każda chwila przynosi wiele obietnic, i to zwykle ulotnych, zresztąjak ona sama. Niełatwo jest nam w zabieganej codzienności usłyszeć głos o zbawieniu ofiarowanym nam przez Boga. Co roku Kościół przypominanym nam, że nie samym chlebem żyje człowiek. Continue reading

02Lut/16
ofiarowanie-panskie3

OFIAROWANIE PAŃSKIE

Każda uroczystość, także ta dzisiejsza, jest okazją do radości i świętowania.

Wczytując się uważnie w Ewangelię, którą daje nam na tą uroczystość Kościół, możemy odkryć źródła tej radości i przekonać się, jak bardzo jest ona głęboka i jak bardzo inna od tego, co świat zwykle uważa za radość.

Spójrzmy na sytuację Symeona, któremu Bóg objawił, że nie umrze, zanim nie ujrzy Mesjasza. Kiedy Symeon za natchnieniem Ducha wchodzi do świątyni, widzi wnoszone Dzieciątko Jezus i w tej zwyczajnej sytuacji, jakich wiele ma miejsce w świątyni, dostrzega wypełnienie danej mu przez Boga obietnicy. Błogosławi więc Dzieciątko i cieszy się z oglądania zbawienia Izraela – choć przecież wie, ze dla niego samego fakt ujrzenia Mesjasza jest zapowiedzią bliskiej śmierci. Nie smuci się jednak z tego powodu, a nawet sam prosi Boga, aby odwołał go już z tego świata, bo zobaczył wszystko, co było warte ujrzenia.

26Sty/16
d1643221945

Świętego Tymoteusza i Tytusa Łk 10,1-9

Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. (Łk 10,2).

Jak często zdarza ci się słuchać krytycznych uwag pod adresem duchowieństwa? A może nawet sam widząc ludzkie słabości swojego proboszcza czy wikarego nie potrafisz powstrzymać się od złośliwych komentarzy? Czy jednak problem nie leży również w braku naszej gorliwej modlitwy o dobrych i świętych kapłanów? Pomyślmy , ile moglibyśmy zdziałać, gdybyśmy wszyscy wstawiali się za naszych pasterzy z ta samą gorliwością, z jaką potrafimy ich krytykować? Może nasza modlitwa pozwoli im stawać się pasterzami na wzór Dobrego Pasterza, Jezusa Chrystusa, tak jak upodobnili się do Niego święci Tymoteusz i Tytus.

24Sty/16
part

Dzień SENIORA 2016

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 23.01.2015r. r. o godzinie 16.00 w sali Kina Włókniarz w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się już po raz III uroczystość z okazji;Dnia Babci i Dziadka – Trochę wspomnień z tamtych lat. Organizatorem koncertu była Parafia Św. Antoniego i Rycerze Kolumba Rady 15622 w Tomaszowie Mazowieckim. Współorganizatorem był Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, który ufundował poczęstunek.

24Sty/16
kolęda2016

Kolęda 25 stycznia – 30 stycznia 2016

Poniedziałek 25 stycznia 2016

Od. 16.00 – ul. Wiejska 26/28, 30/32, 37, 48, B.Głowackiego 35/37

Wtorek 26 stycznia 2016

Od. 16.00 – ul. B. Głowackiego 44/46 (2 księży), Zagajnikowa 14/16, 18, 18a

Środa 27 stycznia 2016

Od. 16.00 – ul. Wiejska 5/5a, 17/19, 22/24, Nowowiejska 20, 20a,

Czwartek 28 stycznia 2016

Od. 16.00 – ul. Partyzantów 5 (2 księży) i Zapiecek, Armii Krajowej 8 (2 księży)

Piątek 29 stycznia 2016

Od. 16.00 – ul. Armii Krajowej 6 i 17

Sobota 30 stycznia 2016

Od 10.00 – Bohaterów 14 Brygady 17; Ligi Morskiej i Rzecznej 5 oraz uzupełnienia – kolęda na zaproszenia – jeśli kogoś wcześniej nie było w domu.