Wakacje w Mucharzu

— Czwartek, 16 sierpnia  2018r. — Na wakacyjny wypoczynek do Mucharza  wyjechały dzieci  z naszej parafii. Organizatorem wyjazdu są Siostry Pasjonistki posługujące w naszej parafii. Nad całością czuwa s. Noemi wraz z Przełożoną.

Powrócili do Tomaszowa

— Środa, 15 sierpnia  2018r. — Mszą św. o godz. 17.oo w Kaplicy Cudownego Obrazu pielgrzymi tomaszowscy zakończyli swój pobyt na Jasnej Górze. Licznie zgromadzeni na ulicy Piłsudskiego Tomaszowianie powitali swych najbliższych, którzy powrócili autokarami. Razem weszli do kościoła NMP Królowej Polski, gdzie w tym roku decyzją  ks. Dziekana miało miejsce zakończenia pielgrzymki. Były podziękowania,… Read More »

Dotarli na Jasną Górę

— Wtorek, 14 sierpnia  2018r. — W samo południe kilkudniowe „Rekolekcje w drodze” dobiegły końca. Na jasnogórskie błonia weszły razem grupa maryjna i papieska w jednakowych strojach i barwach narodowych. Pokłonili się Matce Bożej i uczestniczyli w programie uroczystości jasnogórskich Wniebowzięcia NMP.

Wyruszyli na pątniczy szlak

— Piątek, 10 sierpnia  2018r. — Mszą św. o poranku w Sanktuarium św. Antoniego ponad sześciuset pątników rozpoczęło się 202. Pieszą Pielgrzymkę Tomaszowską na Jasną Górę. „Pątnicy mają do pokonania 140 km. w niespełna pięć dni. Są dwie grupy Maryjna i Papieska, którym przewodzą księża: Bartłomiej Lesiak, Mariusz Turczyński, Sławomir Bogusz, Piotr Kępniak oraz diakoni:… Read More »

Akcja „Tornister pełen uśmiechu”

— Sobota, 4 sierpnia  2018r. — Wzorem lat ubiegłych  nasza parafia wraz z łódzką Caritas podejmuje akcję, której celem jest pomoc rodzinom w przygotowaniu wyprawki szkolnej dla ich dzieci. Trzeba pobrać tornister (w niedzielę przed kościołem a w tygodniu w kancelarii) i wyposażyć go w artykuły szkolne wg podanej listy.  Można też złożyć do puszki… Read More »

Ognisko w „Gajówce”

— Niedziela, 22 lipca 2018 —     Duszpasterze Sanktuarium św. Antoniego zaprosili parafian na  ognisko do odległej o 14km. „Gajówki” należącej do parafii. Miejsce znajduje się w lesie i sprzyja wypoczynkowi, modlitwie i zabawie.

Na Szkaplerzną na Jasna Górę

— Poniedziałek, 16 lipca 2018 —  Szkaplerz karmelitański NMP z Góry Karmel jest ściśle związany z historią i duchowością Zakonu Karmelitańskiego. Według tradycji Matka Boża objawiła się św. Szymonowi Stock, Generałowi Zakonu Karmelitańskiego w nocy z 15 na 16 lipca 1251 r. i powiedziała: Przyjmij, najmilszy synu, Szkaplerz twojego Zakonu. Kto w nim umrze nie… Read More »

Jubileusz 100 – lecia Zgromadzenia Sióstr Męki Jezusa Chrystusa

— Niedziela,15 lipca 2018 —  W tym roku przypada 100 – a rocznica istnienia Zgromadzenia Sióstr Męki Jezusa Chrystusa.  Biskup krakowski, Adam Sapieha, polecił s.Hałacińskiej (dziś sługa Boża Matka Józefa) skierować prośbę do Stolicy Apostolskiej o pozwolenie na założenie nowego zgromadzenia. W odpowiedzi na złożoną w styczniu 1918 r. prośbę siostry, watykańska Kongregacja ds. zakonów… Read More »

Zmiana na urzędzie Proboszcza

— Niedziela, 8 lipca 2018 — Decyzją Metropolity Łódzkiego ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia na miejsce  przechodzącego na emeryturę ks. Prałata Edwarda Wieczorka został mianowany ks. Kanonik Sławomir Klich. Ma 51 lat, 25 lat kapłaństwa. Jako wikariusz posługiwał w parafii Szczerców, Przemienienia Pańskiego w Łodzi, Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Tryb., Narodzenia NMP w Bełchatowie, św. Archaniołów… Read More »